ماسک سه بعدی fish mask قوی‌ترین فیلتر کرونا

ماسک سه بعدی fish maskچیست؟

 
شباهت ماسک سه بعدی یا ماسک مدل ماهی با سایر ماسک‌های مرسوم بازار این است. که این نوع ماسک از لحاظ ساختار فیزیکی دارای سه بعد (سه ضلع یا سه لت) فوقانی، میانی و تحتانی است و به خوبی بخش قابل توجهی از اطراف دهان را می‌پوشاند.
 
مزیت ماسک سه بعدی fish mask نسبت به ماسک‌های معمولی چیست؟
نوع طراحی خاص ماسک‌های سه بعدی یا فیش تایپ با ایجاد فضای خالی مناسب در جلوی دهان، سبب حفاظت بیشتر، سهولت در تنفس و صحبت کردن با ماسک می‌شود.
 
ماسک سه بعدی چه فرقی با ماسک مدل ماهی دارد؟
این دوهیچ تفاوتی با هم ندارند. تولیدکنندگان مختلفی ماسک‌های سه بعدی تولید می‌کنند. برخی از آنها این مدل را با عنوان مدل ماهی و یا فیش تایپ معرفی کرده‌اند. اما از نظر طراحی کلی تفاوت چندانی با هم ندارند و از سه لت تشکیل شده‌اند
 
بهترین ماسک سه بعدی چگونه است؟
برای انتخاب ماسک سه بعدی مانند سایر ماسک‌ها باید به سطح حفاظت و ویژگی‌های خاص محصول، تاییدیه‌ها، فناوری تولید لایه‌های میانی و قیمت ماسک توجه کنید. البته پیشنهاد ما استفاده از ماسک‌های سه‌بعدی نانویی است.
 

ماسک رنگی سه بعدی با اسامی نسبتاً متنوعی به بازار ارائه شده است. از آن میان می‌‌توان به ماسک سه بعدی، ماسک سه تکه، ماسک فیش و ماسک ماهی اشاره کرد.

 

 

ویژگی‌های ماسک سه بعدی (ماسک فیش)

 
– پوشش کامل ورودی دستگاه تنفسی
ماسک‌ 3 بعدی همان‌طور که از نامش پیداست، از سه قسمت تشکیل شده و هر قسمت وظیفه خاص خود را دارند.قسمت بالایی وظیفه انطباق کامل با شکل بینی و بالای دهان را برعهده دارد. و شکل خاص قسمت پایینی هم باعث می‌شود تا زیر چانه هم کاملاً پوشیده شود.
 
این نوع طراحی باعث می‌شود تا دهان و بینی به طور کامل پوشیده شود. همچنین تمام هوای ورودی و خروجی دستگاه تنفسی از لایه‌های ماسک عبور کنند.
پارچه 4 لایه در ماسک
اگر دنبال ماسک سه بعدی سه لایه هستید، این خبر خوش را به شما می‌دهیم که ماسک ماهی ارائه ‌شده. یک ماسک سه بعدی ۴ لایه (دو لایه اسپان باند و دو لایه ملت بلون) مطابق با استانداردهای بین‌المللی ماسک تولید شده است. هر یک از این لایه‌ها وظیفه خاص خود را دارند.
از بین رفتن بخار عینک
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کسانی که از عینک استفاده می‌کنند، ایجاد بخار روی عینک، در زمان استفاده از ماسک است. برخی ماسک‌های بی‌کیفیت، با توجه به نشتی زیادی که دارند اصلاً بخاری روی عینک ایجاد نمی‌کنند. اما ماسک‌های دیگر با توجه به بستن راه رفت‌و‌آمد هوا، بخار خروجی از دهان را به سمت بالا هدایت می‌کنند. که گاهی موجب ایجاد بخار بر روی عینک می‌شود. در طراحی ماسک سه ‌تکه توجه خاصی به این موضوع شده است. تکه بالایی به نحوی طراحی شده که جلوی نشتی ماسک را گرفته و از خروج هوا از بالای بینی جلوگیری کند.
این کار باعث می‌شود میزان بخار عینک در این نوع ماسک، بسیار کمتر از دیگر مدل‌های مشابه باشد.
 

ماسک سه بعدی میکس رنگی بسته 20 عددی برند دکتر خوشرام دارای دو لایه ملت بلون است. که کمک زیادی به عملکرد مثبت ماسک می‌کند. لایه‌های ملت بلون اساسی‌ترین لایه در ماسک هستند. آنها وظیفه فیلتراسیون ویروس‌ها را بر عهده دارند.

 
لایه اسپان‌باند بیرونی این ماسک، ضمن کمک به فیلتر کردن نقش مهمی در ایجاد ظاهری شکیل و محکم برای ماسک دارا است. لایه اسپان باند درونی هم جهت لطافت ماسک و سهولت استفاده می‌شود.
فاصله لایه ماسک از دهان
در بسیاری از انواع ماسک، فاصله‌ای بین لایه‌های ماسک و دهان نیست و ماسک کاملاً روی صورت میچسبد؛ اما در ماسک سه‌بعدی این‌طور نیست.
 
ماسک سه بعدی fish mask طوری است که قسمت جلوی دهان و بینی، حالت سه بعدی داشته و از دهان فاصله دارد. این امر ضمن این که از به هم ریختن آرایش افراد جلوگیری می‌کند. باعث می‌شود تا فرد استفاده‌کننده حس بهتری داشته باشد. همچنین از آزادی عمل بیشتری برخوردار باشد. در واقع تنفس در این ماسک، ساده‌تر خواهد بود.
 
تنظیم دقیق ماسک روی بینی
ماسک‌های سه بعدی دارای یک گیره تنظیم‌کننده بر روی بینی می‌باشند. می‌توان با استفاده از آن، ماسک را کاملاً روی بینی ثابت کرد. این گیره که به فیکساتور هم مشهور است، علاوه بر این که باعث ثابت شدن ماسک روی صورت می‌شود. از نشتی هوا هم جلوگیری میکند و بر کارایی ماسک در برابر بیماری کرونا خواهد افزود.
 
 

ماسک سه بعدی fish mask ضد حساسیت

ماسک سه بعدی از دو جنبه حساسیت‌زایی را به کمترین حد ممکن رسانده است. اول این که طراحی خاص این ماسک باعث می‌شود تا کمترین تماس با لب و بینی شما داشته باشد. در نتیجه برای کسانی که لب‌هایی حساس دارند بسیار مفید است. دوم این که پارچه طبی به کار رفته در این ماسک به دقت انتخاب شده و لایه درونی از جنس اسپان‌باند می‌باشد. اسپان‌باند در ماسک‌های استاندارد برای لایه داخلی به کار می‌رود تا راحتی بیشتری را برای فرد ایجاد نماید.
 
 
صحبت آسان

در ماسک‌های سه بعدی با توجه به فاصله ای که ماسک از دهان پیدا می کند، صحبت کردن آسان‌ می‌شود. همچنین به سادگی می‌توان ضمن پوشش کامل صورت، سخن گفت.

 
ظاهر زیبا
با استفاده مداوم از ماسک و با ورود ماسک به زندگی روزمره، دیگر کارایی ماسک به تنهایی مطرح نیست. ظاهر مناسب آن هم اهمیت خود را پیدا نموده است. ماسک های سه بعدی از این جنبه جزو ماسک های برتر بوده و از زیباترین ماسک های موجود در بازار هستند.

ماسک سه بعدی (فیش) برای چه کسانی مناسب است؟

ماسک های سه بعدی که با نام ماسک ماهی یا 3 پنله هم شناخته می‌شوند، کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. تقریباً برای تمامی کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند. افراد بیمار در صورتی که از ماسک سه بعدی رسپی نانو استفاده کنند. از انتشار ویروس در محیط جلوگیری می‌کنند و بهتر می‌توانند از اطرافیان خود حفاظت کنند.

ماسک سه بعدی از جمله ماسک‌هایی است که در هر شرایطی استفاده می‌شود. افراد سالم با استفاده از این ماسک 4 لایه، می‌توانند مطمئن باشند که یک ماسک استاندارد خواهند داشت.
 

افراد شاغل در مراکز درمانی هم می‌توانند از این ماسک برای محافظت از خود در ملت ماسک تهیه کنند.

 

در ادامه برخی از موارد استفاده این ماسک را عنوان کرده‌ایم:
 
  •  مردم عادی: ماسک سه بعدی می‌تواند برای جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری‌های تنفسی مانند کرونا بسیار مفید عمل نماید. این ماسک 4 لایه است و از این رو لایه ملت‌بلون این ماسک نقش مهمی در فیتراسیون دارد. از ورود ویروس کرونا به دستگاه تنفسی جلوگیری می‌کند.
  • بیماران مبتلا به کرونا: کاربرد دیگر ماسک فیش، برای بیماران کرونایی می‌باشد. استفاده بیماران کرونایی از ماسک نقش مهمی در عدم انتقال بیماری به دیگران و کنترل بیماری ایفا می‌کند. ماسک ماهی با توجه به طراحی خوبی که دارد از انتشار ویروس کرونا در محیط جلوگیری میکند. و محیط امن‌تری را برای اطرافیان بیمار ایجاد می‌کند.
  • کادر درمان: ماسک سه بعدی با استفاده از طراحی مناسب و پارچه چهارلایه، مقاومت خوبی در برابر ورود ویروس به دستگاه تنفسی دارا است. از این رو کادر درمان هم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. البته برای کارکنان بخش ICU کرونا پیشنهاد می‌کنیم از ماسک FFP3 که استاندارد بالاتری دارد استفاده گردد.
 
نحوه استفاده از ماسک 3 بعدی فیش
 
قبل از استفاده از ماسک دست‌های خود را بیست ثانیه با آب و صابون شستشو دهید. اگر امکان شست‌وشو را ندارید، با استفاده از ژل یا اسپری دارای الکل، دست‌های خود را ضدعفونی نمایید.
کش‌های دو طرف ماسک را بگیرید و دور گوش‌های خود قرار دهید. در صورتی حساسیت خاصی دارید و یا می‌خواهید از بیرون مقنعه این کار را انجام دهید میتوانید از گیره‌ نگهدارنده ماسک استفاده کنید.
پایین ماسک را زیر چانه خود منظم نموده و بالای ماسک را با بالای بینی خود هماهنگ کنید و بعد از آن با استفاده از فیکساتور بالای ماسک، آن را کاملا با انحنای بینی تنظیم کنید.
پس از پایان زمان استفاده (حداکثر 8 ساعت)، ماسک را از روی صورت خود بردارید و درون سطل‌ زباله بیاندازید.
 

چرا خرید ماسک سه بعدی به صرفه است؟

این ماسک نسبت به ماسک سه لایه قیمت بالایی ندارد. اما برخلاف ماسک سه لایه که 2 الی 3 ساعت قابل استفاده است. تا 8 ساعت قابل استفاده می‌باشد. در نتیجه، قیمت ماسک سه بعدی نباید شما را از خرید آن منصرف نماید.
رسانه های همکار
استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.