ماسک سه بعدی مشکی درجه 1 چیست؟ نکات تشخیص ماسک فیک

 

ماسک سه بعدی چیست؟

ماسک سه بعدی مشکی درجه 1 نوعی ماسک‌ تنفسی است که برای جلوگیری از انتشار انواع ویروس‌ها به کار می‌رود. نوع کاربرد آن مانند دیگر ماسک‌های سه لایه‌ی جراحی است. ولی طراحی و مواد استفاده شده در آن، ماسک سه بعدی را به یکی از پرطرفدارترین مدل‌های ماسک تبدیل کرده است.

ماسک‌های تنفسی دارای کاربردهای متفاوتی هستند. در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شوند. بعضی از این ماسک‌ها برای جلوگیری از ورود آلاینده‌های موجود در هوا به کار برده می‌شوند. در مواقع آلودگی تا حد زیادی مانع از ورود این ذرات به ریه می‌شوند. نوعی دیگر از ماسک‌ها، یعنی ماسک‌های سه لایه جراحی، استفاده‌ پزشکی و بهداشتی دارند. از گذشته در عمل‌های جراحی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها از انواع آنها استفاده می‌شده است.

همچنین این روزها با توجه به شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا، استفاده از ماسک به یکی از الزاماتی تبدیل شده است که هر فرد باید به آن پایبند باشد. در واقع ثابت شده است که زدن ماسک می‌تواند در جلوگیری از انتشار این ویروس بسیار مؤثر باشد.

بنابراین لازم است که هر فرد هنگام حضور در مکان‌های عمومی، حتما از ماسک استفاده کند. تا از شیوع بیشتر کرونا و دیگر انواع بیماری‌های واگیردار جلوگیری شود. در ادامه به مزایای استفاده از ماسک سه بعدی در سایت ملت ماسک می‌پردازیم. 

لزوم استفاده از ماسک تنفسی

در این ایام پاندمی کرونا استفاده از ماسک تنفسی از مهم ترین راه های مراقبت در مقابل ویروس کرونا است. استفاده طولانی مدت از ماسک تنفسی در طول روز علاوه بر سخت کردن تنفس با فشار آوردن بر بینی و دهان، صحبت کردن را نیز دشوار می کند.

همچین حتی در صورت رعایت شدن استاندارد در تولید ماسک های سه لایه (تعداد لایه ها، نوع پارچه و گرماژ پارچه) باز هم به دلیل ورود هوای فیلتر نشده از کناره های ماسک و یا اطراف بینی امکان ورود ویروس همچنان وجود دارد.

بایستی از ماسکی استفاده کنیم که بین دهان، بینی و ماسک فاصله ایجاد کند، به طور کامل بر روی صورت قرار گیرد و ورود هوای فیلتر نشده را غیر ممکن کند.

عزیزان می توانند به راحتی با یک تست یک دقیقه ای ماسک های فیک را از ماسک سه بعدی مشکی درجه 1 استاندارد و اصلی تشخیص دهند. با یک قیچی ماسک را از وسط قیچی کنید. سپس لایه وسطی را از داخل ماسک خارج کنید. در واقع از یک ماسک 3 لایه شما لایه دوم یا وسط را جدا می کنید.

وقتی این لایه را روی شعله قرار دادید و مشاهده کردید که این لایه همانند یک دستمال کاغذی شروع به سوختن و آتش گرفتن کرد. بدانید که این ماسک اصلا استاندارد نیست.

ولی اگر به محض قرار گرفتن بر روی شعله جمع شد و به اطلاح بدون آتش گرفتن آب شد. یعنی این ماسک ، لایه استاندارد Melt blown که اصلی ترین لایه جهت جلوگیری از نفوذ ویروس می باشد را دارد و این ماسک کاملا استاندارد می باشد.

روش تست ماسک رنگی تنفسی پزشکی سه لایه شامل 5 رنگ متنوع 50عددی تنفسی فیلتردار برای آگاهی خریداران به صورت زیر است:

گذاشتن ماسک روی نور:

در این آزمایش ابتدا باید چراغ را خاموش کنید تا محیط تاریک شود. سپس یک نور شمع یا چراغ قوه کوچک را روشن کنید. ماسک سه بعدی مشکی درجه 1 را در فاصله ۱۰ سانتی‌متری نور قرار دهید.

اگر نور در زیر ماسک به صورت هاله‌ای بود و منبع نور قابل تشخیص نبود، نشان‌دهنده‌ی وجود لایه‌ی ملت بلون است. اما وقتی منبع نور را به خوبی می‌توانید تشخیص دهید (مثلا شمع یا چراغ‌قوه گوشی)، مطمئن باشید که برای این ماسک از لایه ملت بلون استفاده نشده است.

عبور ندادن آب:

ماسک مورد نظر خود را در زیر شیر آب بگیرید و یا مقداری آب را داخل ماسک بریزید. اگر آب از آن عبور کرد نشان می‌دهد که برای ماسک مذکور از لایه ملت بلون استفاده نشده است. توجه داشته باشید که یکی از ویژگی‌های مهم این لایه، عدم عبور آب و سایر مایعات است.

پس رد شدن آب به این معناست که چنین لایه‌ای در ماسک به کار نرفته است. بعد از اینکه آب را خالی کردید، بافت ماسک باید کاملاً خشک باشد. به طوری که اصلا ردی از رطوبت بر روی آن باقی نمانده باشد. حتی اگر آب از آن عبور نکند اما ماسک مرطوب شده باشد، نشان می‌دهد که هیچ خبری از لایه ملت بلون نیست.

جدا کردن لایه‌های ماسک دکتر خوشرام :

یکی از راه‌های تشخیص استفاده از لایه ملت بلون در ماسک، جدا کردن لایه‌های ماسک است. با قیچی دو قسمت چپ و راست ماسک را برش بزنید. حالا لایه‌ی وسط باید شبیه دستمال کاغذی باشد و با فندک اتش نگرفته بلکه ملایم جمع میشود . لایه‌ی ملت بلون آتش نمی‌گیرد بلکه در مقابل با حرارت، بافت آن خراب می‌شود. اما ردی از سوختگی یا آتش بر روی آن دیده نمی‌شود.

 

رسانه های همکار
استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.